„Dziady Narodowe”- widowisko patriotyczno-historyczne z okazji odzyskania Niepodległości Polski

11.11.2016 r. o godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Długosiodle celebrowana była Mszy św. w 98 rocznicę odzyskania Niepodległości. We wspólnocie wiary i modlitwy polecaliśmy Bogu nasz naród i naszą Ojczyznę. Chrześcijanin, który wierzy w działanie Boga w dziejach powszechnych i w swoim osobistym życiu, czuje się również zobowiązany do modlitwy za naród, do którego należy, i za ojczyznę, która stanowi miejsce jego życia, pracy, troski, ale także źródło tradycji i wspólnotowych doświadczeń, które stanowią jego życiodajne dziedzictwo. W polskiej tradycji szczególnie splatają się święta narodowe z doświadczeniami religijnymi, które poświadcza wielki ciąg interwencji Boga w dziejach naszej Ojczyzny, dokonywany za wstawiennictwem Maryi, Królowej Polski, oraz świętych patronów. Dziękujemy Pani Agnieszce Łazickiej – Andrusiuk, Ks. Kamilowi, nauczycielom a przede wszystkim młodzieży Gimnazjum im. Armii Krajowej w Długosiodle za przygotują liturgię i za program patriotyczno – historyczny pt: „Dziady Narodowe”. Program był niezwykle ambitny i bogaty w treść. Przyniósł on wiele wzruszeń i niejednemu zakręciła się w oku łza.