Ogłoszenia parafialne – 7 XI 2021 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. We wtorek 9 listopada świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata.
  2. W czwartek, 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie naszej Ojczyzny. Niech w tych dniach nie
    zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00, 10,00 i 17.00.
    O godz. 10.00 Msza św. za Ojczyznę. Zapraszamy poczty sztandarowe, chór parafialny, władze Gminy. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag narodowych.
  3. W tym tygodniu wspominamy świętych:
    – w środę – św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła,
    – w czwartek św. – Marcina z Tours, Biskupa,
    – w piątek – św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.
  4. W następną niedzielę solidaryzujemy się z Kościołem Prześladowanym w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy i pomoc materialną, składając ofiary do puszek.
  5. W kancelarii parafialnej można składać ofiary na wypominki roczne.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii.