Ogłoszenia parafialne – 1 V 2022 – III Niedziela Wielkanocna

1. Miesiąc maj poświęcony jest szczególnej czci Matki Bożej. Na nabożeństwo majowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 16.00.
  2. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  3. We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół Sanktuarium Jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei. To również 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte w to święto będą odprawione jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny oraz Strażaków. Zapraszamy władze gminy, chór parafialny, poczty sztandarowe: kombatantów, strażaków, szkół, Koła Łowieckiego. Poczty będą wprowadzone uroczyście.
  4. W tym tygodniu przypadają:
    • I piątek miesiąca: Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 16.00 i 7.00; W Jaszczułtach nabożeństwo o 14.30.
    • I sobota miesiąca: Msze św. o 7.00 i 17.00.
  5. W tym tygodniu patronują nam:
    • w poniedziałek – Święty Atanazy, biskup i doktor Kościoła;
    • w środę (4 maja) – Święty Florian, męczennik, patron hutników i strażaków;
    • piątek (6 maja) – Święci Apostołowie Filip i Jakub.
  6. W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczystość I Komunii Św. w dwóch grupach – I gr. o 10.00, II gr. o 12.00. Próby dla dzieci z Długosiodła w czwartek o 15.45 i w piątek o 17.30; spowiedź o 18.15 w piątek. Próby dla dzieci z Bosewa, Dalekiego i Bloch w czwartek o 17.30 i w sobotę o 9.00; spowiedź o 9.45 w sobotę.
  7. W przyszłą i w następną niedzielę Msza św. w Jaszczułtach o godz. 8.00.
  8. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy (7-13 czerwca) proszę, aby zgłosiły się po odbiór karty informacyjnej.