Ogłoszenia parafialne – 14 II 2021

1. Dzisiaj rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Jest to czas ekspiacji za grzechy pijaństwa.
  2. Środą Popielcową (17 lutego) rozpoczynamy czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem, na znak pokuty, będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00 i 17.00 Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia).
  3. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych miejscowości oraz Koła Żywego Różańca, jak co roku, do składania ofiar na kwiatowe dekoracje naszej świątyni na czas Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy.
  4. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 – Gorzkie Żale. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  5. Porządek kolędy w tym tygodniu:
    15 lutego (poniedziałek) – Dalekie (17.30);
    16 lutego (wtorek) – ul. Kardynała Wyszyńskiego, ul. Czwórki (17.30);
    17 lutego (środa) – ul. Spokojna i Pocztowa; ul. Sosnowa, Spacerowa, 4 września i Leśna (17.30);
    18 lutego (czwartek) – Małaszek ; ul. Kościuszki (17.30);
    19 lutego (piątek) – Prabuty i Znamiączki (2 księży), ul. Targowa (17.30);
    20 lutego (sobota) – Chorchosy, ul. Królowej Jadwigi (17.30);
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na kościół przy okazji kolędy.