Ogłoszenia parafialne – 13 III 2022 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z misjonarzami. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Ofiary składane za tydzień do puszek są przeznaczone dla misjonarzy. Natomiast dzisiaj przed kościołem wolontariusze zbierają pieniądze na leczenie chorego dziecka.
  2. W sobotę 19 marca Uroczystość Świętego Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Prośmy Boga o wszelkie łaski dla solenizantów.
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 15.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą świętą o godz. 16.00 odprawiamy nabożeństwo Gorzkich Żali.
  4. Trwa okrutna wojna na Ukrainie. Puszczonej w ruch rosyjskiej machiny wojennej nie da się łatwo zatrzymać. Może to zrobić już tylko Bóg, jeśli analogicznie do Cudu nad Wisłą w 1920 roku sprawi tym razem Cud nad Dnieprem. Nie przestawajmy się o to modlić i pościć. Ukraina, podobnie jak Polska przed stu laty, walczy nie tylko o swoją wolność, ale także o wolność całej Europy. Serdecznie dziękuję za życzliwość okazywaną w różny sposób naszym gościom z Ukrainy. Na terenie naszej gminy przebywa około 160 uchodźców z Ukrainy.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z uczestnikami pielgrzymki do Fatimy.
  6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:
    -Stare Suski i K. Róż. (310 zł ), zbierała Milena Puścian;
    -K. Róż. ze Starego Bosewa (300 zł); Teresa Kowalczyk;