Dnia 3 września o godzinie 6.00 nasza parafialna pielgrzymka w liczbie 80 osób ruszyła na Jasną Górę aby podziękować Matce Boskiej Częstochowskiej za tegoroczne plony. W tym roku naszą parafię reprezentowała społeczność wsi Dębienica. 4 września o godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św. na Szczycie pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. W swojej homilii powiedział:
Ten dożynkowy bochen chleba jest prawdziwie dziełem rąk naszych, ale nade wszystko pozostaje owocem Bożego błogosławieństwa, bo wiemy, że tylko wtedy, gdy i w tym konkretnym działaniu, w tym wysiłku pracującego na roli człowieka niebo spotka się z ziemią, a więc ludzki trud, wsparty będzie łaską i miłosierdziem Boga, zrodzi trwały owoc. Tylko wtedy zaspokoi on ludzkie potrzeby, a serce napełni wdzięcznością i nadzieją, że także i tym razem pod naszym polskim niebem chleba będzie pod dostatkiem, co więcej, że będzie on solidarnie dzielony.
Podczas uroczystości obecny był Prezydent RP Andrzej Duda przywitany gromkimi brawami przez rolników.
Prezydent swoje przemówienie zaczął od podkreślenia zasług rolników i chłopów w historii naszego kraju:
Szanowni Państwo, drodzy rolnicy przybyli tutaj na Jasną Górę do stóp Matki Boskiej Częstochowskiej, naszej Czarnej Madonny, by podziękować. I ja też przybyłem tutaj, aby podziękować Matce Najświętszej za opiekę nad naszą Ojczyzną, za opiekę nad wami, za kolejne plony, które przynoszą naszemu państwu i naszemu społeczeństwu polscy rolnicy. Przybyłem modlić się o dobry następny rok, o rok dobrych plonów, o rok mądrych i roztropnych rządów (..) Chciałem wam podziękować również za to, kim i jacy jesteście, że jesteście tymi, którzy przechowują przez dziesięciolecia, przez stulecia w swoich rodzinach naszą polską tradycję, że wychowujecie dzieci w naszej wierze katolickiej, że wychowujecie je w naszej tradycji, w naszej kulturze, że to właśnie na polskiej wsi ta kultura jest przechowywana, pielęgnowana, ogromnie za to dziękuję (…)
Starostwie na ręce kapłanów koncelebrujących Eucharystię oraz Prezydenta RP i ojców paulinów, złożyli tradycyjne dary: chleb wypieczony z tegorocznych zbiorów.