Ogłoszenia parafialne – 21 VIII 2022 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie Niebieskim
  2. We wtorek, 23 sierpnia przypada smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.
  3. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  4. W piątek, 26 sierpnia – Uroczystość NMP Częstochowskiej – Imieniny Czarnej Madonny. Msze święte o 7.00, 10.00. i 17.00. W każdej parafii odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu .
  5. W sobotę 27 sierpnia wspominamy – św. Monikę, matkę św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna.
  6. Przyjmujemy zapisy na Dożynki Ogólnopolskie na Jasnej Górze.
  7. Zawodnicy naszej drużyny piłkarskiej WYMAKRACZ zapraszają na mecz Ligii Okręgowej z Wkrą Radwanów dziś o godzinie 16.00 na stadionie w Długosiodle.
  8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd na Cypr.
  9. Dziękuję za udział w odpuście parafialnym i Dożynkach.