XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 22.10.2023 – Ogłoszenia duszpasterskie.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy, a szczególnie za ofiary na tacę, składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W sobotę 28 października święto apostołów: Szymona i Judy Tadeusza, a zarazem 98 rocznica powstania naszej Diecezji . Pamiętajmy o solenizantach.

3. 27 X Szkoła w Długosiodle obchodzić będzie Dzień Patrona.

4. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Porządkujemy groby naszych bliskich zmarłych. Przynosząc kwiaty i znicze, nie przesadzajmy w ich nadmiernej ilości. Zmarli oczekują przede wszystkim naszej modlitewnej pamięci i pomocy, a nie tylko kwiatków i lampek. Tradycja chrześcijańska wypracowała sprawdzone formy modlitewnej troski o zmarłych, a są to intencje Mszy Świętych, wypominki .

5. W najbliższą niedzielę odprawiona zostanie Msza św. o godz. 9.00 w intencji mieszkańców Starego Bosewa – prośba o błogosławieństwo na zakończenie wizyty Matki Bożej.

6. Mieszkańcy Wólki Grochowej złożyli ofiarę na WSD (430 zł)-zbierała sołtys-pani Bogumiła Owsianka. Bóg zapłać!

7. Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.