Ogłoszenia parafialne – 4 II 2024 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
2. W przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
3. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać tych wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.
4. W kalendarzu liturgicznym jutro wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę.
5. Dziś taca na ogrzewanie kościoła.
6. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Dziękujemy za wspólną modlitwę, rozmowy, organizację przyjazdów (dziękujemy sołtysom).  Dziękujemy za ofiary złożone przy okazji odwiedzin kolędowych.