Ogłoszenia parafialne – 29 X 2023 r.

1. W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7.00 i 9.00. O godz. 10.30 Msza św., po której przejdziemy na cmentarz grzebalny. Tradycyjnie ok. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu. Procesja Żałobna na cmentarzu, w czasie której odmówimy różaniec za zmarłych przed Mszą św. Po procesji będziemy święcić pomniki zbudowane w tym roku. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00, o godz. 18.00 różaniec na cmentarzu.
  2. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Modlitewną pamięcią obejmujemy naszych kochanych rodziców, współmałżonków, dzieci, rodzeństwo, przyjaciół i sąsiadów, którzy poprzedzili nas w drodze do domu Ojca. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Msze św. o godz 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Procesja Żałobna wokół kościoła po mszy św. o 10.30.
  3. W tym tygodniu przypadają:
    • I piątek – Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 17.00. W Jaszczułtach o 14.30.
    • I sobota – Msze św. o 7.00 i o godz. 17.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo.
  4. Ofiary na WSD złożyli mieszkańcy: Wólki Piasecznej-320zł.-zbierała sołtys pani Rogalska, Zygmuntowo-200zł.-zbierała sołtys pani Marianna Banaszek, Kalinowo-670zł.-zbierała pani Krystyna Gałązka, ofiarę na remont grobu księdza Dąbrowskiego złożył mieszkaniec Małaszka;
  5. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej w Długosiodle. Po ulicy Królowej Jadwigi figurę przejmą mieszkańcy ulicy Kardynała Wyszyńskiego, potem ul. Polna, Sportowa, Kościuszki, Mickiewicza, Targowa, Spacerowa, Sosnowa, Leśna, 4 Września, Moniuszki, 1 Maja, Strażacka;
  6. Wczoraj ks. Kamil z grupą 30 dzieci był na wycieczce w Warszawie.
  7. W przyszłą niedzielę taca na utrzymanie cmentarza. Jeszcze raz prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu.
  8. Dzisiaj święcimy opłatki, które pan organista zacznie roznosić od tego tygodnia.