Pielgrzymka do Włoch – 1-8 lipca 2024 r.

Dzień 1 – przelot do Rzymu

Zbiórka na lotnisku  Chopina w Warszawie  o godzinie  Wylot do Rzymu o godz … , przylot do Rzymu na lotnisko Fiumicino o godzinie  Odbiór bagażu. .Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2 – Watykan – 4 Bazyliki Większe

Śniadanie, Przejazd do WATYKANU – wizyta w Bazylice św. Piotra, następnie przejazd do Bazyliki Santa Maria Maggiore oraz kolejno do Bazyliki Św. Jana na Lateranie. Wizyta na Świętych Schodach. Przejazd do Bazyliki Świętego Krzyża z Jeruzalem. Przejazd do Bazyliki Św. Pawła za Murami. Msza św. w trakcie programu zwiedzania. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – Manopello, San Giovanni Rotondo

śniadanie. Przejazd do MANOPELLO – nawiedzenie świątyni Volto Santo – . Następnie przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO .Msza święta w kościele antycznym następnie zwiedzanie wraz z przewodnikiem Sanktuarium Św. Ojca Pio – świątyni starej części klasztornej, w której znajduje się cela Św. Ojca Pio oraz nowego kościoła Matki Bożej Łaskawej, gdzie w krypcie znajduje się ciało Świętego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – Monte San`t Angelo, Lanciano

Śniadanie, pakowanie bagaży, wyjazd. Przejazd na MONTE SAN ANGELO .Nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła – urokliwie położonego w górach miasteczka, w którym według legendy w 492 roku miał ukazać się Michał Archanioł. Msza święta w kościele w grocie skalnej. Zwiedzanie Sanktuarium, spacer po mieście, przejazd do LANCIANO – miejsca Cudu Eucharystycznego, wizyta w Sanktuarium przed ołtarzem z Cudownym Ciałem i Krwią.  Przejazd do hotelu w Loreto .Obiadokolacja .nocleg.

Dzień 5 – Loreto, Asyż

Śniadanie. Wizyta w  LORETO – twierdzy położonej na wzgórzu, zwiedzanie Sanktuarium, którego najważniejszym miejscem jest Święty Domek, który przechowuje nazaretański dom Maryi. Msza święta w Sanktuarium. Przejazd do ASYŻU spotkanie z przewodnikiem, spacer średniowiecznymi uliczkami miasta od Kościoła św. Klary, po drodze Rynek Miejski z fontanną oraz antyczną świątynią Minerwy. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta (kościół górny i dolny wraz z kryptą świętego). Przejazd do Santa Maria degli Angeli w której znajduje się słynna “Porziuncola” – kościółek  w którym wraz ze braćmi z zakonu modlił się św. Franciszek. Przejazd do hotelu w okolicach Asyżu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja .nocleg.

Dzień 6 – Cascia, Orvieto

Śniadanie, przejazd do CASCI – miejsca związanego z życiem Św. Rity. Wizyta w Klasztorze św. Rity – poznanie miejsc  żywota świętej, spacer ulicami średniowiecznego miasteczka. Msza święta w Sanktuarium. Wyjazd w kierunku Orvieto. Wizyta w przepięknej katedrze. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu .Zakwaterowanie. Obiadokolacja nocleg.

Dzień 7 – Rzym

Śniadanie, przejazd na Piazza del Popolo. Następnie wejście na taras widokowy Wzgórza Pincio, spacer po wzgórzu górującym nad miastem, z pięknymi willami, niegdyś zwanym przez starożytnych Rzymian „wzgórzem ogrodów”. Dzisiaj znajduje się tutaj park, często nazywany rzymskim Laskiem Bulońskim. Główną atrakcją tego miejsca jest piękna panorama miasta, zegar wodny i liczne sprowadzone tutaj rzeźby. Przejście przez park w kierunku Kościoła Trójcy Świętej (Trinita dei Monti) i zejście po Schodach Hiszpańskich. Msza św. w trakcie programu zwiedzania. Następnie przejście pod Fontannę di Trevi, Panteon, Piazza Navona w kierunku Campo dei Fiori. Przejście do autokaru na Lungotevere dei Tebaldi. Msza św. w trakcie programu zwiedzania. Obiadokolacja .nocleg.

Dzień 8 – Rzym + powrót

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Rzymu starożytnego: Colosseum (z zewnątrz), spacer ulicą Forów Rzymskich – Fori Imperiali (Forum Trajana, Cezara, Augusta), przejście w stronę Placu Weneckiego z słynnym Vittorianum – Ołtarzem Ojczyzny i statuą króla Wiktora Emmanuela II.   Spacer w kierunku dzielnicy żydowskiej pod Portyk Oktawii.  Następnie spacer w kierunku kościoła Santa Maria in Cosmedin, gdzie znajdują się słynne Usta Prawdy. Kolejno spacer przez najstarsze forum rzymskie: Forum Boarium ze świątyniami  Portunusa i  Olivariusa oraz Łuk Janusa, następnie Wyspa na Tybrze – Isola Tiberiana.  Wyjazd z Rzymu, przejazd na lotnisko Fiumicino. Wylot do Warszawy o godzinie . Przylot do Radomia  o godzinie …   Zakończenie programu.