Pielgrzymka na Sycylię – 4-9.10.2023

SYCYLIA 4-9 października 2023 – 6 dni

SYRAKUZY – ETNA – TAORMINA – KATANIA – PALERMO – MONREALE – CEFALU

Dzień 1: KATANIA, CEFALU

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 3:40 Wylot o godz. 6:10 Przylot do Katanii o godz. 9:00 . przejazd do CEFALU – wizyta w Katedrze z piękną mozaiką Chrystusa Pantokratora, Msza święta, świątynia Diany. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: PALERMO, MONREALE

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do PALERMO. Zwiedzanie stolicy wyspy– w trakcie spaceru: Pałac Normanów, Katedra, Plac Pretoria z Fontanną Wstydu, Nowa Brama, barokowe skrzyżowanie „Cztery rogi”, kościoły Palermo – przykłady różnorodnych typów architektury. Msza święta. Przejazd do pobliskiego MONREALE – zwiedzanie majestatycznej katedry z czasów normandzkich, zdobionej średniowiecznymi mozaikami. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: ETNA, TAORMINA, KATANIA

Śniadanie, przejazd na ETNĘ – wyjazd na pierwszy punkt widokowy wulkanu (ok. 2000 m). Przejazd do TAORMINY, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie malowniczo położonego miasteczka na wzgórzu: główny plac z wieżą zegarową, tarasy widokowe, teatr grecki. Przejazd do KATANII – spacer po starym mieście, m.in. plac katedralny z fontanną z bazaltowym słoniem, Msza święta, czas wolny na Via Etnea – reprezentacyjnej i handlowej ulicy Katanii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: SYRAKUZY

Śniadanie, przejazd do SYRAKUZ. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Msza święta. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie Parku Archeologicznego: teatr grecki, grota „Ucho Dionizosa” o wyjątkowej akustyce i historii, amfiteatr rzymski, grota powroźników. Następnie zwiedzanie starego centrum Syrakuz położonego na wysepce Ortigia z barokową Katedrą zbudowaną na antycznej świątyni, fontanna Arteusa. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 : Czas wolny, plażowanie

Śniadanie i obiadokolacja w hotelu. Nocleg

Dzień 6– KATANIA

Śniadanie lub suchy prowiant, wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd na lotnisko w Katanii. Wylot o godz. 9:35. Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie o godz. 12:25.

ILOŚĆ DNI – 6 dni / 5 nocy

Cena za osobę (grupa min. 32 uczestników) – HB 3900 zł + 270 Euro

Cena zawiera: bilet lotniczy na trasie Warszawa – Katania – Warszawa, bagaż podręczny do 10kg o wymiarach 40x30x20x + bagaż 10 kg na osobę rejestrowany do luku , transport autokarem na Sycylii , 5 noclegów w hotelu 3,4 *, wyżywienie HB: 5x śniadania, 5x obiadokolacja, do obiadokolacji (½ wody, ¼ wina, kawa) usługę pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW 15 000 PLN , KL 20 000 EURO/osobę , podatek VAT, obowiązkową opłatę na TFG i TFP – 30 zł./ osoba , opłata klimatyczna , usługi lokalnych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz zestawów słuchawkowych Tour Guide System.

Cena nie zawiera : transportu na i z lotniska w Warszawie, ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji, ewentualnych testów na Covid.

Zaliczka: 1000 zł.