Ogłoszenia parafialne – 9 VIII 2020

1. Dziś ofiary na tacę składamy na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  2. Ks. Roman Kot serdecznie dziękuje za ofiary złożone na budowę kościoła Matki Bożej Pompejańskiej.
  3. W tym tygodniu w piątek wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbe – patrona kaplicy w Wiśniewie.
  4. Zapraszamy pielgrzymów duchowych na codzienny Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Apel będzie trwał do 14 sierpnia włącznie.
  5. W czwartek 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 17.00 procesja fatimska. Zapraszamy asystę procesyjną.
  6. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny patronki naszego kościoła. Msze św. jak w każdą niedzielę (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, w Jaszczułtach o godz. 8.00, a w Wiśniewie o godz. 14.00).
    Na sumie Msza św. w intencji jubileuszy małżeńskich. Zapraszamy srebrnych i złotych jubilatów oraz te małżeństwa, które chcą wspólnie celebrować swoje rocznice. Nie będzie procesji po sumie.
    Proszę zgłaszać jubilatów w zakrystii lub kancelarii.
  7. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Rocha i dożynki. Główne uroczystości na sumie. Zapraszamy gości, chór parafialny, asystę procesyjną, strażaków. Delegacja z wieńcem będzie uroczyście prowadzona do kościoła. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem i wieńcem wokół kościoła.
    Wieniec przygotują mieszkańcy Kornacisk.
  8. Zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę u p. Sępkowskiej (informacja w gablocie).
  9. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Grecji śladami św.Pawła. Informacje na naszej stronie internetowej.
  10. W tym roku od 1 września do 30 listopada w całej Polsce będzie prowadzony Powszechny Spis Rolny. GUS za pośrednictwem UG w Długosiodle będzie prowadził kampanię informacyjną dotyczącą spisu. Wszelkie informacje dostępne są w UG oraz na stronie internetowej gminy.