Ogłoszenia parafialne – 5 VI 2022 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
  2. Jutro będziemy obchodzili liturgiczne święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła Powszechnego za prześladowany Kościół w wielu krajach. Msze św. o 7.00 i 17.00.
  3. W środę 8 czerwca wspominamy św. Jadwigę Królową.
  4. W czwartek 9 czerwca pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
  5. Serdecznie zapraszamy na PÓŁKOLONIE Z BOGIEM, które odbędą się w dniach 11-16 lipca w godz. 9:00-15:00. W programie m.in.:
    – wycieczka do Warszawy – do największego parku trampolin i strefy ruchu, do papugarni, kina (plus niespodzianki!),
    – wycieczka rowerowa lub autobusowa do gospodarstwa agroturystycznego,
    – dzień festynowy: dmuchańce, wata cukrowa,
    – iluzjonista,
    – teatrzyk
    – dzień sportu: basen i zawody sportowe,
    – warsztaty artystyczne.
    Dla dzieci codziennie przewidziane są obiady. Cena półkolonii to 300 zł. Istnieje możliwość realizacji bonu turystycznego. Więcej informacji u Ks. Damiana
  6. W dniach od 5 do 11 lipca organizowana jest piesza pielgrzymka z Ostrołęki do Niepokalanowa. Jej główną intencją jest prośba o trzeźwość narodu. Ale jest to przede wszystkim czas rekolekcji w drodze, który może umocnić naszą więź z Bogiem. Informacje na plakacie przed kościołem i u ks. Kamila.
  7. W niedzielę 19 czerwca odbędzie się Marsz dla życia i rodziny połączony z festynem rodzinnym organizowanym przez naszą parafię. Program:
    – 12.00 Msza Św.
    – 13.00 przemarsz ulicami Długosiodła
    – 13.30 rozpoczęcie festynu rodzinnego w parku za kościołem.
    – Atrakcje: występy małych artystów, konkursy z nagrodami, warsztaty dla najmłodszych, potyczki i gry rodzinne, swojskie jadło, dmuchańce, zabawny autobus, grill, wata cukrowa. Zapraszamy. Niedziela 19 czerwca
  8. W dzisiejszą niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się poświęcenie krzyża przydrożnego w Długosiodle Folwark.
  9. W dniach od 22 do 23 lipca Wspólnota Franciszkańska organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u pani Zofii Sępkowskiej.