OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30 V 2021 – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. W czwartek, 3 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa.
    Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00,10.30 i  16.00. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w Procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy ulicami naszego Długosiodła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, jak w latach poprzednich, i udekorowanie naszych domów. Zapraszamy całą asystę procesyjną. Dziewczynki ale  do sypania kwiatków. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. Zapraszamy chętnych panów do niesienia krzyża.
  2. W piątek, po Bożym Ciele, nie obowiązuje post. Ks. Biskup udzielił dyspensy.
  3. W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
  4. W tym tygodniu przypadają:
    – I piątek – Msze św. o 7.00, 16.00, 17.00. W Jaszczułtach o 14.30
    – I sobota – Msze św. o 7.00 i 17.00.
  5. Wspólnota  III Zakonu św. Franciszka zaprasza na autokarową  pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 23-24 lipca (piątek, sobota). Zapisy w kancelarii parafialnej i u p. Sępkowskiej z Wólki Grochowej.
  6. Zakończyła się peregrynacja M.B. Wspomożycielki Wiernych w Nowej Pecynie. Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona 6 czerwca o 7.00. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół od całej miejscowości (460 zł). Ofiarę na kościół złożył anonimowy darczyńca z Zygmuntowa (400 zł). Bóg zapłać! Za te pieniądze kupiliśmy pierwszą część krzeseł do sali pod wikariatem