Ogłoszenia parafialne – 24 X 2020

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każdy kościół obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Bogu, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

2. W środę, 28 października w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

3. Kończy się październik. Jeszcze do soboty wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czasie różańca możliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych.

4. W niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00 (Msza św. o godz. 12:00 będzie odprawiona w intencji wszystkich Parafian zmarłych w minionym roku). Po Mszy św. o godz. 12:00, procesja wokół kościoła.
W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. w kościele w kaplicach. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. O godz. 18.00 różaniec na grobie kapłańskim na cmentarzu. Z uwagi na sytuację epidemiczną nie będzie Mszy św. na cmentarzu.

5. W poniedziałek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele będą sprawowane Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 10.30 i 12.00. Po Sumie procesja wokół kościoła i różaniec. Ostatnia Msza św. o godz. 17.00.

6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych.

8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, jest on wyłożony na bocznym ołtarzu.

9. Pamiętajmy o segregacji śmieci na cmentarzu.