Ogłoszenia parafialne – 20 III 2022 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Czas Wielkiego Postu to czas przemiany naszego życia, podjęcie nowych wyzwań, pracy nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmiany myślenia pod wpływem Słowa, które kieruje do nas Bóg.
  2. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania – jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na stoliku z gazetami wyłożona jest Księga Duchowej Adopcji, do której mogą wpisywać ci, którzy przez 9 miesięcy będą modlić się za konkretne poczęte dziecko, które może być zagrożone aborcją. W piątek, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii trwać będą od najbliższego piątku do niedzieli. W piątek pierwsza msza święta o 9.00, potem o 10.30, 12.00, o 15.00 Droga Krzyżowa z mszą św. ostatnia msza święta o 17.00. W sobotę msze św. o 9.00, 10.30, 12.00- w Jaszczułtach o 15.00, ostatnia msza św. o 17.00. W niedzielę porządek nabożeństw, jak w każdą
    niedzielę.
  4. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na misje. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na chore dziecko ponad 6 tys. zł.
  5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli:
     Wólka Piaseczna (360 zł); zbierała sołtys Bożena Rogalska,
     Małaszek (225 zł), pan sołtys,
     Dalekie (515 zł), Sławomir Michalak,
     Długosiodło, ul. Spacerowa, Sosnowa, Leśna, Moniuszki, Obrońców Ojczyzna, 4 Września (575 zł),
     Kalinowo (660 zł), sołtys Krystyna Gałązka;
     Przetycz Włościańska przed torami (400 zł), Barbara Kiełczewska;