Ogłoszenia parafialne – 2 X 2022 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
  2. W sobotę rozpoczęliśmy październik – miesiąc poświęcony NMP, Królowej Różańca Świętego.
    W dni powszednie nabożeństwo różańcowe będziemy odprawiać o godz. 16.30.
    W niedzielę przed mszą św.wieczorną.
  3. W tym tygodniu przypada:
    Pierwszy Piątek Miesiąca – Msze św. o godz. 7.00, 16.00 i 17.00.
  4. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy księdza pallotyna, który wygłosi Słowo Boże; będzie również można nabyć wydawnictwa księży pallotynów.
  5. W tym tygodniu patronują nam:
    – wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu, założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;
    – środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska, zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.
  6. Dziś składane ofiary przy wyjściu do puszek przeznaczone są na Ukrainę. Bóg zapłać!
  7. Zmarli: Ksiądz Prałat prof. dr hab. Witold Jemielity, w 87. roku życia, w 63. roku kapłaństwa emerytowany Kapłan Diecezji Łomżyńskiej, profesor nauk teologicznych, wieloletni profesor Akademii Teologii Katolickiej i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
  8.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.