Ogłoszenia parafialne – 2 VIII 2020

1. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Przy tej okazji zbierane są ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy – Twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże!
  2. W czwartek (6 sierpnia) Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 7.00 i 17.00.
  3. W piątek (7 sierpnia) I piątek miesiąca – Msze św. o 7.00 i 17.00; w Jaszczułtach o 14.30.
  4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.
  5. Sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości. Ofiarujmy abstynencję w intencji o trzeźwość narodu.
  6. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę 5-6 września – zapisy u p. Sępkowskiej.
  7. Wieniec dożynkowy na Dożynki Parafialne przygotują mieszkańcy Kornacisk.
  8. Rozpoczęliśmy remont domu parafialnego; wymienimy część okien, drzwi zewnętrzne. Ocieplimy budynek i zakonserwujemy dach. Wykonamy parking przed budynkiem oraz uporządkujemy teren wokół budynku parafialnego. Nie korzystamy z żadnych dotacji – prace wykonujemy z własnych środków. Dziękuję za ofiary składane na tacę – z nich gro pracy jest wykonywanych.
  9. W dniach 5-12 października organizowany jest wyjazd do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Program jest dostępny na parafialnej stronie internetowej. Zapisy do 5 sierpnia.
  10. Starajmy się dokładnie segregować odpady na cmentarzu. Proszę (w miarę możliwości) nie kupować plastikowych kwiatów na pogrzeby. W ten sposób okazujemy tez troskę o środowisko naturalne.
  11. Proszę zgłaszać się do białej grupy, aby w ten sposób uczestniczyć duchowo w pielgrzymowaniu na Jasną Górę. Od 3 sierpnia zapraszamy do kościoła na godz. 21.00 na Apel Jasnogórski.