Ogłoszenia parafialne – 2 V 2021

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe
  2. Jutro, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. To również 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
    Msze Święte jutro będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 10.30 12.00 i 16.00. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej  Ojczyzny oraz Strażaków.
  3. W tym tygodniu przypada:
    – I piątek miesiąca: Msze św. o godz. 7.00,  16.00 i 17,00; adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 9.00;
  4. W tym tygodniu patronują nam:
    – we wtorek 4 maja – św. Florian, żołnierz, męczennik, patron strażaków;
    – w czwartek 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub
    – w sobotę 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.
  5. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ od maja do października będzie spotykać się na adoracji w każdy wtorek po Mszy św.
  6. Od następnej niedzieli przed Mszą św. poranną będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu N.M.P.
  7. W związku z I Komunią św., którą będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę będzie odprawiona Msza św. za ś.p. Stanisława Dudka o godz. 9.00.
  8. I Komunia Św. odbędzie się w dwóch grupach- I o godz. 10.00, a II grupa o 12.00.
  9. W środę o godz. 19.30 zapraszamy do kościoła na męski różaniec.