Ogłoszenia parafialne – 13 XI 2022 – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków, oraz składane ofiary do puszek wspomogą pomoc całego Kościoła.
  2. W środę święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu patronuje nam: w czwartek 17 listopada – święta Elżbieta Węgierska.
  4. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 20 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
  5. W naszej parafii zakończył się „Kurs Emaus” – rekolekcje poprowadzone dla Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Dziękujemy Szkole Ewangelizacji Dobrego Pasterza z Ostrowi Mazowieckiej, Księdzu Kamilowi oraz całej ekipie prowadzącej za zorganizowanie i poprowadzenie rekolekcji.