Ogłoszenia parafialne – 1 VIII 2021

1. „Powstanie Warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętamy o nich dziś szczególnie o godz. 17.00.
  2. W tym tygodniu patronuje nam:
    – we wtorek – święty Jana Maria Vianney, kapłan, patron wszystkich księży.
  3. W tym tygodniu przypada:
    – I piątek miesiąca i Święto Przemienienia Pańskiego – Msze św. o 7.00, i 17.00. W Jaszczułtach o 14.30
    – I sobota miesiąca – Msza św. o 7.00 i o 17.00
  4. Zachęcamy i zapraszamy na nabożeństwa Apelu Jasnogórskiego, które rozpoczynamy dziś o 21.00 . Modlić się będziemy za naszą Ojczyznę, nasze rodziny, za Pielgrzymów.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL i cele edukacyjne diecezji.
  6.  22 sierpnia przezywać będziemy Odpust i Dożynki. Proszę zgłaszać wieńce dożynkowe z poszczególnych wiosek do GCI.
    Parafię Długosiodło na tegorocznych Dożynkach będzie reprezentować wieniec przygotowany przez mieszkańców Małaszka.
  7.  Proszę zgłaszać pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą okrągłe rocznice małżeńskie (szczególnie srebrne i złote).
  8.  Dziś poświęcenie pojazdów.
  9.  Składamy podziękowania za zbiórkę na rzecz Bartka Przychodzkiego.