Ogłoszenia – 20 III 2016 – Niedziela palmowa

1. Dzisiaj poświęcenie palm na każdej mszy św.
  2. Na sumę o 1130 zapraszamy: chór, organizacje, stowarzyszenia, kluby, szkoły, przedszkola, dzieci, młodzież dorosłych z palmami. Delegacje z palmami ustawią się przed kościołem, uroczyste wprowadzenie.
  3. Proszę asystę parafialną o przygotowanie feretronów i chorągwi, dziewczynki sypiące kwitkami na procesję rezurekcyjną Panów strażaków o czuwanie od Wielkiego Czwartku do Rezurekcji wg. ustalonego porządku. Kółka Różańcowe, Grupy modlitewne proszę o przewodniczenie, mieszkańców o udział w modlitwie w Wielkie Dni. Rodziny proszę o przygotowanie stacji drogi krzyżowej ulicami Długosiodła w Wielki Piątek g. 1700 wg. ustalonego porządku. Panów Strażaków we współpracy z Policją proszę o zapewnienie bezpieczeństwa w czasie drogi krzyżowej. Porządek nabożeństw, adoracji Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablocie, przed bramą kościoła i w kaplicach.
  4. W środę o g. 1600 zbiórka dla wszystkich ministrantów, przygotowanie nabożeństw
  5. Wielki Czwartek – nie będzie Mszy św. o g. 700; spowiedź od g. 1630 Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 1700. Przeniesienie P. Jezusa do „Ciemnicy”, prosimy asystę do krzyża i baldachimu. Adoracja do 2000
  6. Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły. Adoracja od g. 700– zaproszone są grupy, kolejność jest na tablicy ogłoszeń i przed bramą kościoła /spowiedź od g. 800do 1000 i od 1430; g. 1500 nabożeństwo adoracji krzyża, Komunia św. – przeniesienie P. Jezusa do Grobu, prosimy asystę ko krzyża i baldachimu O g. 1700 – droga krzyżowa ulicami Długosiodła z krzyżem ludu puszczy Białej, prosimy osoby do niesienia krzyża. Rodziny proszę o przygotowanie stacji, zabieramy znicz, zapalimy w kościele i zostawiamy przy XIV stacji na grobie bliskich, powrót do kościoła. Od g. 2100 czuwanie Członków Organizacji Pozarządowych i Grup Nieformalnych – zapraszamy.
  7. Wielka Sobota. Adoracja od g. 700; na g. 700 – zapraszamy rodziców, chrzestnych, nowożeńców – przygotowanie liturgii, spowiedź, podpisanie akt. Nie udzielamy Komunii św., dopiero na Mszy św. Wigilii Paschalnej o g. 1700. Poświęcenie pokarmów: sól, jajka, pieczywo, wędliny od g. 800 co pół godziny, spowiedź do g. 1100 woda święcona przy krzyżu misyjnym i figurze Chrystusa Króla. Cierni nie zabieramy, będą, poświęcone wraz z ogniem. O g. 1100 kończy się spowiedź i święcenie pokarmów, księża jadą na wioski święcić pokarmy; przygotowujemy naczynia z wodą, ksiądz święci wodę, pokarmy, zabieramy święconą wodę do domów, pozostałą wodę wylewamy do ziemi.

Porządek święcenia:

Dalekie – Szkoła,
    Jaszczułty kaplica,
    Kalinowo u P. Sołtys.

Porządek jest wywieszony w gablocie i przed bramą kościoła.
    Sprawy kancelaryjne załatwiamy do g. 1200.
    Od g. 700 do g. 1700 trwa adoracja. O g. 1700 wyjście z kościoła, poświęcenie ognia, paschałów i cierni, procesja do kościoła, gromnice zaopatrzone w okapniki.
    Msza św. Wigilii Paschalnej. Od g. 2100 do 22 00 – czuwaniu przewodniczy młodzież – zapraszamy.
  8. Wielka Niedziela: Zmiana czasu z zimowego na letni – przesuwamy zegary o godzinę do przodu. Rezurekcja o g. 600, wg. czasu letniego; procesja wokół kościoła z udziałem asysty, Msza św. Nie będzie Mszy św. o g. 830 Kolejne Msze św. g. 1000; 1130 – chrzty,
  9. 1600. w kaplicach: Jaszczułty 1130. Wiśniewo 1400
  10. Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. jak w każdą niedzielę, również w kaplicach. Ofiary na tacę na Kat. Uniw. Lubelski i cele edukacyjne diecezji. Za dwa tygodnie 3.IV na sumie o 1130 chór parafialny zaprezentuje koncert pieśni wielkanocnych z recytacją patriotyczną i poświęconą św. Janowi Pawłowi II – zapraszamy.
  11. Ks. Andrzej zaprasza osoby, które zapisały się i chcą się zapisać na wyjazd na ŚDM na osobiste spotkanie w zakrystii lub telefonicznie. Starosta Powiatu i Komendant Str. Poż. w Wyszkowie apelują, by nie wypalać traw i nieużytków. Było aż 326 pożarów w roku ub. o 153 więcej niż w roku 2014. To poważne niebezpieczeństwo.

Sprawy gospodarcze: Porządkujemy groby; Segregujemy odpady-plastiki, doniczki, znicze, wkłady, szkło, szarfy, sztuczne wieńce i wiązanki wkładamy do kontenerów. Naturalne wieńce, chwasty, zwiędnięte chryzantemy bez doniczek i folii składujemy obok kontenerów. Segregacja obniża koszty wywozu śmieci. Ponawiam apel Władz Gminy o podobną segregację odpadów w gospodarstwach domowych.