Triduum ku czci św. Stanisław Kostki


Wrzesień obok tego, że jest miesiącem kojarzącym się ze szkołą, rozpoczęciem nauki  dla dzieci i młodzieży to także miesiąc w którym czczą swego patrona św. Stanisława Kostkę. Także w naszej parafii w dniach 17.09 – 18.09 dzieci i młodzież uczestniczyły w tzw. Triduum ku czci św. Stanisława. Był to czas wspólnej modlitwy, refleksji i powierzenia się opiece tego niezawodnego Patrona.

Spotkanie dla dzieci i młodzieży poprowadził ks. Kazimierz Ostrowski wykładowca śpiewu i muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym w  Łomży oraz grupa ewangelizacyjna. Stosując metodę pantomimy ukazał problematykę grzechu i zniewolenia przez niego.

Św. Stanisław Kostka powiedział „Człowiek jest słaby i popada w grzechy, co przynosi mu upokorzenie”. Niech św. Stanisław,  który zawsze starał się unikać grzechu będzie wzorem dla naszej młodzieży.

Dziękujemy ks. Kazimierzowi za przeprowadzone nauki.