Spektakl „Tajemnica Eucharystii”

W sobotę 9 kwietnia na zaproszenie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, działającej przy naszej parafii, przyjechała do nas osiemnastoosobowa grupa z Czarnej Białostockiej i Białegostoku. Aktorzy Teatru Ewangelizacyjnego przedstawili dla nas spektakl pt. Tajemnica Eucharystii”, stworzony na podstawie objawień Cataliny Rivas dotyczących sakramentu Eucharystii. Przedstawienie, które przygotował Teatr Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, zainspirowane zostało realizowanymi już wcześniej na terenie Polski inscenizacjami.

Spektakl „w majestatyczny sposób opowiada o poszczególnych częściach Mszy Świętej. Widz, patrząc oczami boliwijskiej mistyczki, może dowiedzieć się, co tak naprawdę dzieje się podczas sprawowania Eucharystii. Poznaje, że podczas sprawowania Najświętszej Ofiary dokonuje się wiele rzeczy, choć zakrytych dla oczu, to mających realny wpływ na rzeczywistość. Spektakl pozwala na nowo odkryć piękno tego sakramentu i w towarzystwie Maryi świadomie przebyć drogę Mszy Świętej.”

Bardzo dziękujemy aktorom i całej ekipie za przybliżenie nam tych ważnych treści u progu Wielkiego Tygodnia, a wszystkim obecnym – parafianom i gościom – za obecność i wspólną modlitwę.

fot. Tomasz Zdunek, Duet Fotografów