Pielgrzymka do Ziemi Świętej 8 Dni 13-20.02.2020

Dzień 1: 13.02.2020        PRZELOT DO IZRAELA           

Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie 04:00. Odprawa i wylot do Ejlatu o godzinie 05:55. Po wylądowaniu ok. 11:00 i spotkaniu z przewodnikiem i transfer do hotelu w Betlejem (ok 4 godz. jazdy). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 2: 14.02.2020        CEZAREA – HAJFA – KANA – NAZARET

Śniadanie. Przejazd do Cezarei: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3: 15.02.2020       G. TABOR – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM 

Śniadanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Powrót do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: 16.02.2020        BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w  kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: 17.02.2020        JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na  Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 6: 18.02.2020       WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 15 USD/os). Plażowanie i  kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na  świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: 19.02.2020          JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od  miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: 20.02.2020        BETLEJEM – LOTNISKO

Śniadanie. Wyjazd na lotnisko Ejlat. Odlot do kraju o godzinie 11:40. Przylot do Warszawy 14:55.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

ILOŚĆ DNICena za osobę grupa 35 uczestników
8 dni / 7 nocy3100 zł + 150 USD

Cena zawiera:

  • Przelot Warszawa- Ejlat – Warszawa
  • Transport komfortowym autobusem na terenie Izraela (Wi- Fi)
  • 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą 190 USD)
  • śniadania, obiadokolacje zgodnie z programem
  • Ubezpieczenie KL, NNW
  • Koszty zwiedzania wg programu – bilety wstępu do miejsc biletowanych
  • Pilot/przewodnik licencjonowany w jęz. polskim
  • podatek VAT
  • opłatę obowiązkową 13zł od osoby na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera :

Ubezpieczenia od Chorób Przewlekłych

Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji

Orbit Travel Biuro Podróży
ul. Geodetów 33 07-200 Wyszków. Poland
tel. +48 29 74 200 13
www.orbittravel.pl
biuro@orbittravel.pl