PIELGRZYMKA DO PORTUGALII (Fatima) + Santiago de Compostela

PIELGRZYMKA DO PORTUGALII (Fatima) + Santiago de Compostela 7 DNI

PARAFIA PW. ŚW. ROCHA W DŁUGOSIODLE

19-25.04.2023r

Zapisy i informacje u Ks. Damiana tel.: 512-113-259

FATIMA, LIZBONA, PORTO, SANTIAGO DE COMPOSTELA, BRAGA, COIMBRA, BATALHA, ALCOBACA, NAZARE

DZIEŃ 1 – 19.04.2023  środa LOTNISKO WARSZAWA – LOTNISKO LIZBONA – PRZEJAZD DO HOTELU W FATIMIE
Zbiórka o godz. 10.00 na lotnisku Chopina w Warszawie , odprawa bagażowa i paszportowa, wylot 12:55 (czas lotu 4h 15 min) Przylot do Lizbony na godz. 16:00 – czasu lokalnego. Odbiór bagażu i przejazd do hotelu w Fatimie Zakwaterowanie w hotelu . Obiadokolacja. Wspólne wyjście z hotelu– spacer do Sanktuarium . Przejście do Kaplicy Objawień. Uczestnictwo w wieczornych modlitwach (Różaniec w Kaplicy Objawień) i procesja ze świecami.  Indywidualny powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2  – 20.04.2023 czwartek  FATIMA
Śniadanie . Zbiórka w recepcji i wspólne wyjście z hotelu , nawiedzenie Kaplicy Objawień z figurą Matki Boskiej Fatimskiej, nawiedzenie Bazyliki Różańcowej, gdzie znajdują się groby Pastuszków. Msza święta. Po mszy zwiedzanie Sanktuarium, w tym wizyta w Muzeum Pokój i Światło (ekspozycja darów wotywnych z całego świata oraz korony Matki Boskiej). Dalsze zwiedzanie Sanktuarium: Mur Berliński, pomnik św. Jana Pawła II, Bazylika Trójcy Świętej. Następnie spacer do ALJUSTREL & VALINHOS – miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków. Po drodze droga krzyżowa. Powrót z Alżustrel do hotelu. Obiadokolacja. Wspólne wyjście z hotelu– spacer do Sanktuarium, uczestnictwo w wieczornych modlitwach  (Różaniec w Kaplicy Objawień) i procesja ze świecami.  Indywidualny powrót do hotelu.

DZIEŃ 3  – 21.04.2023 piątek  BATALHA – ALCOBAÇA – NAZARE  –  BRAGA
Zbiórka i  przejście na Mszę Świętą w Kaplicy Objawień.  Po mszy powrót do hotelu, śniadanie.. Przejazd do BATALHI miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria (Matki Boskiej Zwycięskiej), arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek) wybudowanego na pamiątkę zwycięskiej bitwy (stąd nazwa „batalia”). Kolejno przejazd do ALCOBACA , gdzie znajduje się Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów, zabytek znany z grobowców słynnej i nieszczęśliwej pary kochanków: Ines de Castro i króla Pedro I.  Następnie przejazd do NAZARE , gdzie zatrzymamy się w starej części Nazare – Sitio  na punkcie widokowym z którego rozciąga się wspaniały widok na Ocean Atlantycki. Tam poznamy legendę kościółka Matki Boskiej z Nazare i cudownej figurki N.M.P.  Następnie  wyjazd w kierunku Bragi. Przejazd do hotelu Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4 – 22.04.2023 sobota  SANTIAGO DE COMPOSTELA (HISZPANIA)  
Śniadanie. Wyjazd z hotelu i przejazd na teren Hiszpanii do SANTIAGO DE COMPOSTELA –  najbardziej  znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Zwiedzanie najważniejszych miejsc w Santiago de Compostela.  Wizyta w katedrze, która stanowi Sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Msza Święta  . Po Mszy czas wolny, a następnie wyjazd z Santiago. Przejazd do Portugalii, nawiedzenie Sanktuarium  Maryjnego  Sameiro przy hotelu Jana Pawła II. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 5 – 23.04.2023 niedziela  BRAGA, PORTO, COIMBRA   
Śniadanie, wyjazd z hotelu, przejazd do PORTO – drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto.. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m. in.: Sé Catedral, dworzec kolejowy z kaflami azulejo, Cais da Ribeira – nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto. Czas wolny.   Następnie przejazd do COIMBRY – dawnej stolicy Portugalii. Spacer po zabytkowej starówce Coimbry – miasta uniwersyteckiego (uniwersytet z 1290 r – jeden z najstarszych tego typu uczelni w Europie). Przejazd do Figuera da Foz). Zakwaterowanie w hotelu Obiadokolacja , nocleg.

DZIEŃ 6 – 24.04.2023 poniedziałek  ZWIEDZANIE LIZBONY  
Śniadanie ,  wyjazd z hotelu, przejazd do LIZBONY Przejazd do dzielnicy Belem, wizyta w klasztorze Hieronimitów, spacer pod Wieżę Belem i Pomnik Odkrywców, przejazd przez dzielnicę Baixa, znaną z najważniejszych ulic i pałacy w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony) Rua Augusta, Restauradores, kolejno zwiedzanie najstarszej dzielnicy Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Msza święta w Kościele Św. Antoniego. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony . Zakwaterowanie w hotelu . Obiadokolacja , nocleg.

DZIEŃ 7 – 25.04.2023 wtorek TRANSFER NA LOTNISKO W LIZBONIE
Śniadanie o godz. 8.00, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na lotnisko o godz. 10:00 odprawa bagażowa i paszportowa wylot  o godzinie 13:15 . Przylot do kraju o godz. 18:15 (czas lotu 3 h 55 min)

Kolejnosc   zwiedzania   moze   ulec   zmianie.  W razie drastycznych podwyzek opłat paliwowych i wzrostu kursu euro cena moze zostac podwyzszona na 30 dni przed wylotem .

Cena zawiera:

  • bilet lotniczy na trasie Warszawa  – Lizbona  – Warszawa  , bagaż podręczny 8 kg i bagaż rejestrowany 23 kg
  • transport autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii ,
  • 6 noclegów  w hotelach 3,4* , pokoje 2,3 osobowe z łazienkami  ( dopłata do pokoju jednoosobowego 180 Euro)
  • wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacje,
  • usługę pilota/przewodnika,
  • ubezpieczenie SIGNAL IDUNA NNW 15 000 PLN , KL 20 000 Euro , ubezpieczenie zawiera Choroby przewlekłe  do 20 000 Euro i ewentualne leczenie w szpitalu na Covid-19 do kwoty 20 000 Euro
  • organizację wejść do zwiedzanych obiektów, rezerwację Mszy Świętych, obowiązkowe ubezpieczenie na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy