PIELGRZYMKA DO GRECJI ŚLADAMI ŚW.PAWŁA – 22-29.09.2021

1 dzień: 
Spotkanie uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie o godzinie ….. Wylot do Aten o godzinie ….. Przylot do Grecji, transfer  do hotelu w okolicach Aten. Nocleg.

2 dzień:

Śniadanie w hotelu. Przejazd na zwiedzanie Aten: Akropol, Areopag, z którego św. Paweł głosił słowa do Ateńczyków, Grecka Agora, zmiana warty pod Parlamentem przy Grobie Nieznanego Żołnierza, stadion Panatenajski i czas wolny na Place – rzemieślniczej dzielnicy, pełnej kolorów, zapachów i pamiątek. Liturgia w katedrze lub kościele polskim. Przejazd w stronę Delf.

3 dzień:
Ś
niadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Apollina. Delfy były i są wyjątkowym miejscem na Ziemi. Uważane za Pępęk Świata – Środek Ziemi były dla starożytnych mózgiem całego antycznego świata. Tutaj przepowiadała Pytia – najbardziej prawdomówna ze wszystkich wyroczni, mówiąc o przyszłości wielkich tego świata, ważnych bitwach historycznych oraz zbliżających sie kataklizmach. Tutaj organizowane były słynne Panhellenskie Igrzyska Pytyjskie – na równi ważne z Olimpijskimi. Jedziemy mieli okazje podziwiać świątynie Apollina, skarbce, gimnazjon, w którym trenowali sportowy oraz stadion gdzie toczyły sie pokojowe igrzyska.

Przejazd do Thessalonik – zwiedzanie miasta: Biała Wieża, Pomnik Aleksandra Wielkiego, Plac Arystotelesa. Patronacka cerkiew Sw. Demetruisza. Zakwaterowanie w okolicach Thessalonik , kolacja i nocleg. Msza w hotelu.

4 dzień:
Wczesne śniadanie
w hotelu. Przejazd do Filippi miejsca uwiezienia Św. Pawła, chrztu pierwszej Europejki Lidii oraz miejsca założenia pierwszej gminy chrześcijańskiej. Zwiedzanie terenu wykopalisk, które zakończymy mszĄ w baptysterium.

Przejazd do Kavali, spacer po mieście, czas na zdjęcia przy mozaice upamiętniającej pobyt świętego oraz przy gigantycznym akwedukcie z czasow panowania Rzymian.

Przejazd do Kalambaki u stop monumentalnych Meteorów. Kolacja w hotelu i nocleg.

5 dzień:
Ś
niadanie i wjazd wgłąb Meteorów – klasztorów zawieszonych w powietrzu. Po drodze postój w Thermopilach, miejsce nietupania słynną bitwę 480 r p.n.e miedzy Grekami i Persami.

Meteory:

Zwiedzimy bizantyjskie skarby, poczujemy smak ascezy wchodząc do klasztorów z wybitnymi ikonami, freskami, ikonostasami i salami muzealnymi. Miejsce to przenosi każdego w inny wymiar, w wielu punktach widokowych będziemy mieli okazje podziwiać z lotu ptaka panoramę skal i 6 pozostałych z 24 monastyrów.

Przejazd na Peloponez.

Postój nad Kanałem Korynckim, który łączy 2 Morza: Jońskie z Egejskim. Jest fenomenem stworzonym przez człowieka. Robi ogromne wrażenie od stuleci – kiedyś jako suchy korytarz, po dnie którego niewolnicy przeciągali statki a dzisiaj jako połączenie Europy i Afryki.

Przejazd do Tolo. Kolacja i nocleg. Msza w hotelu.

6 dzień:

Czas wolny, świadczenia w hotelu. Fakultatywnie wycieczka na wyspę Hydrę 30.00 – 35.00 Euro / osoba .

7 dzień:

Śniadanie. Zwiedzamy:
Nafplion – weneckie miasto, pierwsza stolica młodej, niepodległej Grecji z fortecami i bastionami. Znane również, jako miasto zakochanych. Odbędziecie Państwo spacer po starówce, która na pewno swoim klimatem przeniesie Państwo w czasy, kiedy panowali tu Wenecjanie czy Turcy. Zobaczymy urocza starówkę, cerkiew Sw. Spirydona, pod której zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji. Możliwość odprawienia mszy w katolickim kościele.

Epidauros , gdzie sprawdzimy akustykę w doskonałym teatrze antycznym z IV w p.n.e oraz zwiedzimy sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki medycznej. Miejsce to swoja popularność zdobyło poprzez kunszt antycznych medyków, którzy dokonali tutaj pierwszej trepanacji czaszki i cesarskiego ciecia.

Następnie odwiedzimy Mykeny – kolebka naszej kultury. Miejsce to daje na niebywała okazje, aby poznać historie rodu Atrydow, Agamemnona i Pięknej Heleny. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadele mykeńska z murami cyklopimi oraz muzeum ze zlota maska władcy Myken.

Zwiedzanie i degustacja wina w jednej z winnic. Powrót do hotelu na kolacje.

8 dzień:
Ś
niadanie .Wylot do Polski

Uwaga: możliwość odprawiania Mszy Świętej codziennie w kościołach katolickich, na stanowiskach archeologicznych lub w hotelach.

Ilość dni / Ilość noclegówCena za osobę, grupa 30 osobowa
8 dni / 7 HB3350 PLN + 140 EUR

200 EUR dopłata do pokoju jednoosobowego

                Cena zawiera:

 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji w formie bufetu lub serwowane ( sałatka, przystawka ciepła, danie główne mięsne, deser, woda mineralna)
 • Autokar na trasie programu zwiedzania
 • Bilet lotniczy na trasie WAW-ATH-WAW ( wliczone opląty lotniskowe, posiłek na pokładzie, 23 kg bagaż główny oraz 8 kg bagaż podręczny)
 • Opiekę pilota na całej trasie
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA KL 20 000 Euro , NNW 15 000PLN (ubezpieczenie KL obejmuje ewentualną hospitalizacje w Grecji na Covid-19 do 20  000 Euro /osobę )
 • Opłatę obowiązkową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  i Turystyczny Fundusz  Pomocowy
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg. programu
 • Lokalnych przewodników
 • Zestawy słuchawkowego Tour Guide System
 • Opłatę klimatyczną


Cena nie zawiera:

 • Napoi do kolacji innych niż woda
 • Innych usług niż w/w
 • Rejsu na wyspy Hydra i Spetses 30-35 EUR/os (dla chętnych – dodatkowo płatny)
 • Transportu na lotnisko do Warszawy i z Warszawy
 • Ewentualnych kosztów testów na Covid-19
 • ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji +rezygnacja  z powodu Covid-19  – 180zł.
 • ubezpieczenia od Chorób Przewlekłych – 70zł.

Decyzja i zakup dodatkowych ubezpieczeń musi być  w  dniu wpłaty zaliczki na wyjazd

Zaliczka  w  wysokości  500 zł  /osobę  płatna do dnia 10.06.2021

Reszta kwoty w PLN +EURO  płatna  do dnia 24.08.2021  

WAŻNE: Covid-19-obowiązują  na dzień  26.05.2021

Zwolnione z obowiązku testu są osoby, które spełniają jeden z warunków:

 • posiadają zaświadczenie przyjęcia pełnego cyklu szczepienia na COVID-19 (szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej), jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dni. Wynik testu lub zaświadczenie o szczepieniu muszą być w języku angielskim
  Zobacz jak uzyskać zaświadczenie>
  • posiadają zaświadczenie o przebytym COVID-19 w ciągu ostatnich 9 miesięcy wydane przez Centrum e-Zdrowie, które można pobrać po zalogowaniu na Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta) lub zaświadczenie o pozytywnym wyniku testu RT-PCR w języku angielskim, wykonanym w okresie od 2 do 9 miesięcy przed przylotem do Grecji.

Zaświadczenie musi zawierać dokładne dane osobowe podróżującego. Zaświadczenie może być przetlumaczone na j. angielski przez tłumacza przysięgłego. Dokument o przebyciu koronawirusa może wydać państwowa placówka medyczna lub certyfikowane laboratorium.

Wymagania dotyczące testu:

 • test RT-PCR musi być przeprowadzony nie wcześniej niż 72 godziny przed przybyciem do Grecji
 • obowiązek wykonania testu dotyczy wszystkich podróżnych (w tym dzieci powyżej 5. roku życia)
 • niezależnie od powyższego, po przyjeździe, losowo wybrani podróżni mogą być poddani obowiązkowemu badaniu (brak zgody podróżnego na badanie może spowodować odmowę wpuszczenia na teren Grecji)

Obowiązkowe dokumenty, które należy wydrukować, wypełnić i mieć przy sobie:

 1. Podróżni przybywający do Grecji zobowiązani są do wypełnienia najpóźniej na dzień przed wjazdem do Grecji formularza Passenger Locator Form (PLF), który dostępny jest na stronie: https://travel.gov.gr/
 2. Podczas każdego lotu powrotnego do Polski (dotyczy wszystkich linii lotniczych) należy wypełnić formularz lokalizacji pasażera oraz deklarację zdrowia. Czyste formularze będą dostępne na pokładzie samolotu, zalecamy jednak wydrukowanie i wypełnienie ich wcześniej.

Zwolnione z kwarantanny po powrocie do Polski są:

 1. osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepień na COVID-19 (szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej)
 2. ozdrowieńcy, którzy w ciągu ostatnich 6 miesięcy byli poddani izolacji, izolacji w warunkach domowych lub hospitalizacji z powodu zakażenia koronawirusem
 3. osoby posiadające negatywny wynik testu RT-PCR lub antygenowego w kierunku COVID-19:

wykonanego na nie więcej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski. Czas liczony jest od momentu wyniku testu do przekroczenia granicy. Wynik testu w języku polskim lub angielskim należy przedłożyć funkcjonariuszowi Straży Granicznej