Odpust ku czci św. Rocha i dożynki

św. Roch


Dnia 16.08.2015 w naszej parafii odbył się odpust ku czci św. Rocha i dożynki. Uroczystą sumę odpustową o godzinie 12.00 sprawował ks. infułat dr. Jan Sołowianiuk. Kaznodzieja przybliżył nam sylwetkę naszego patrona św. Rocha. Wspomniał, że chrześcijanin ma dawać świadectwo Chrystusowi. Ma brać przykład ze świętych np. św. Szczepan, św. Maksymilian Maria Kolbe, bł. Jerzy Popiełuszko, czy patron dnia dzisiejszego- św. Roch, który niósł miłość i okazywał miłosierdzie ludziom chorym. ,,Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.” (Mt 25,40.)

W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, władze Gminy, delegacje z wieńcami, chór parafialny, księża z dekanatu, parafianie.