Akcje charytatywne dla Bartka Przychodzkiego

26 letni mieszkaniec naszej gminy Bartłomiej Przychodzki w styczniu br. roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Doznał złamania kręgosłupa piersiowego i uszkodzenia rdzenia kręgowego. Ma niedowład kończyn dolnych. Szansą na powrót do sprawności jest długa, nieprzerwana, ciężka i bardzo kosztowna rehabilitacja.

Nowopowstałe lokalne stowarzyszenie „Aktywni” zaprasza do udziału w wydarzeniach, podczas których zbierane będą pieniądze na rehabilitację Bartka. W dniach 16-18 lipca każda z chętnych osób będzie mogła wziąć udział w biegu wirtualnym. Zapisy mailowo. Każdy sam wybiera kiedy i gdzie przebiegnie dystans min. 3 km. 17 lipca w Starym Bosewie odbędzie się Turniej Piłkarskich „6”, a w Długosiodle Turniej Siatkówki Plażowej. W niedzielę 18 lipca w parku w Długosiodle zorganizowany zostanie piknik charytatywny. Wystąpią znani i lubiani artyści. Wydarzeniu towarzyszyć będzie strefa gastronomiczna, strefa zabaw dla dzieci, a także zabawa fantowa. Tego dnia na ulicach Długosiodła wolontariusze zbierać będą pieniądze do puszek. 

Zbiórka dla Bartka odbędzie się również przed naszym Kościołem, w niedzielę 25 lipca.