Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca wpisuje się w nurt nowych wspólnot w Kościele katolickim, które wyrosły z doświadczenia Odnowy Charyzmatycznej. Wspólnota narodziła się w 2010 roku dzięki spotkaniu i współpracy Wspólnoty Charyzmatycznej z Ożarowa Mazowieckiego oraz ks. Krzysztofa Kralki SAC – Dyrektora Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Wspólnota gromadzi katolików wszystkich stanów – świeckich żyjących w małżeństwach lub samotnie, kleryków, braci i siostry konsekrowanych oraz księży – w jedną rzeczywistość, będącą obrazem Ludu Bożego w jego jedności i różnorodności powołań. Jej członkowie mają wspólne pragnienie rozkochiwania ludzi w Jezusie Chrystusie. Osoby należące do Wspólnoty tworzą duchowe i formalne przymierze katolików, którzy pragną odpowiedzieć na nakaz misyjny Jezusa Chrystusa (por. Mk 16, 15-20; Mt 28, 18-20) oraz na wezwanie Kościoła do podjęcia dzieła Nowej Ewangelizacji (por. RM 2-3, 5).

Poprzez formację ewangelizatorów Wspólnota pragnie umacniać Kościół oraz budzić świadomość powszechnego powołania chrześcijan do głoszenia Ewangelii.
Zgodnie z danymi na koniec 2017 roku Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca gromadzą około dziesięciu tysięcy osób rozważających codziennie Słowo Boże i głoszących Ewangelię.

Zawiązanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca przy Parafii w Długosiodle miało miejsce przed Bożym Narodzeniem, 17.12.2018 r. w trakcie wspólnotowej Wigilii. Poprzedziło je trwające 10 tygodni Seminarium Odnowy Wiary, w którym uczestniczyło przeszło 80 osób.
Oficjalne przyjęcie naszej Wspólnoty miało miejsce 20.01.2019 r. w Łomży przy okazji wspólnego kolędowania wspólnot regionu łomżyńskiego.

Założycielem i opiekunem Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca przy Parafii w Długosiodle jest ks. Kamil Paź, administratorem świeckim – Pani Beata Kęcka, zastępcą administratora – Pani Anna Bączek.

Spotkania odbywają się w naszym kościele w każdy poniedziałek o godz. 18:30.

Z serca zapraszamy na nie wszystkie osoby, które pragną doświadczyć osobistego spotkania z Bogiem, doświadczyć Jego miłującej obecności, odnowić z Nim relację czy wreszcie radować się w Panu i odkrywać Jego nieskończoną dobroć.