Porządek mszy św.

Niedziele i święta:
- 7:00
- 9:00
- 10:30
- 12:00
- 12:00 (Jaszczułty)
- 14:00 (Wiśniewo)
- 16:00

Dni powszednie:
- 7:00
- 17:00

Szopka Bożonarodzeniowa

Kiedy w okresie Narodzenia Pańskiego wchodzimy do świątyni, naszą uwagę przyciąga opromieniony blaskiem choinkowych świateł żłóbek. Tradycję budowania betlejemskiego żłóbka w kościołach zawdzięczamy Świętemu Franciszkowi z Asyżu. Wszystko zaczęło się w małej miejscowości Greccio we włoskiej Umbrii, gdzie po raz pierwszy wraz z braćmi franciszkanami Święty Franciszek urządził stajenkę betlejemską z biblijnymi postaciami. Ten prosty sposób trafił głęboko do wiernych. Z czasem zaczęły się pojawiać nowe formy szopki – bardziej rozbudowane.

Najważniejszym zadaniem szopek bożonarodzeniowych jest przypominanie nam o niezwykłym wydarzeniu – narodzinach Syna Bożego, Jezusa Chrystusa.

Tegoroczna szopka parafialna nawiązuje do Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Przedstawia ona ołtarz prawosławny z licznymi ikonami, nawiązującymi do narodzin Chrystusa, oraz lampkami oliwnymi. W centrum szopki znajduje się czternastoramienna gwiazda, symbolizująca czternaście pokoleń Izraela. W środku gwiazdy mieści się figurka Dzieciątka Jezus przywieziona z Ziemi Świętej.

Pismo Święte

Portale Katolickie


Diecezja Łomżyńska