Rozpoczął się Adwent

Dziś rozpoczynamy w kościele czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia.

Choć w liturgii adwentowej obowiązuje fioletowy kolor szat liturgicznych, to jednak Adwent (z łac. adventus – przyjście) nie jest okresem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Boga. Ale nie tylko – Adwent to analogia całego życia ludzkiego. To czas, który ma nam przypominać o nadziei, jaka wiąże się z ponownym przyjściem naszego Pana Jezusa Chrystusa, a co za tym idzie – zachęcać nas do nawrócenia, odnowy.

Najbardziej charakterystycznym zwyczajem adwentowym są Roraty – Msza św. sprawowana ku czci Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Roraty sprawowane są od poniedziałku do piątku o godz. 7:00.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.