Ogłoszenia parafialne II niedziela Wielkiego Postu – 28 II 2021

1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z misjonarzami. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego. Za tydzień ofiary do puszek na Misje.
  2. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
  3. 4 marca Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, głównego patrona naszej prowincji kościelnej.
  4. W tym tygodniu przypadają:
    I piątek – Msze św. o 7:00, 16:00, 17:00. W Jaszczułtach o 14:30
    I sobota – Msze św. o 7:00 i 17:00
    5.Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Wszystkim Parafianom pragniemy za wspólną modlitwę, okazaną nam życzliwość, jak i rozmowy, z serca podziękować. Zapewniamy Składamy szczere staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii i kolędę. Osoby, które nie były na mszach św. kolędowych prosimy o zgłoszenie się po pamiątkę kolędową z błogosławieństwem domu. Można jeszcze zapraszać księży na tradycyjną kolędę do swoich domów.
  5. Gościmy od dziś przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy po każdej Mszy św. rozprowadzać będą Ewangelie na każdy dzień 2021r. w cenie 12 zł. Będzie również można nabyć Pismo Św. oraz Biblię dla dzieci. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do częstszego sięgania po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.
  6. Mieszkańcy Chorchos złożyli ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego (370zł.). Zbierała sołtys pani Marianna Szredzińska.
  7. Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy w naszej parafii 12, 13, 14 marca.