Ogłoszenia parafialne – 17 I 2021

1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  2. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości i wdzięczności.
  3. W tym tygodniu patronują nam:
    – we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
    – w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.
  4. Dziś taca na WSD w Łomży.
  5. Dziękujemy za ofiarę, którą złożyli mieszkańcy Wólki Piasecznej (680zł) na zakończenie peregrynacji figury MB Wspomożycielki Wiernych.
  6. Ofiarę na kościół złożyła pani Agnieszka Zawadka (Dalekie)- 100zł.
  7. Trwa remont pomieszczeń pod wikariatem, gdzie odbywają się próby chóru parafialnego.
  8. Przymiarki alb dla  dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Św.  odbędą się we wtorek 26 stycznia o 16.30 w sali pod plebanią.