Ogłoszenia – 28 III 2016 – Poniedziałek wielkanocny

1. Trwa oktawa Świat Wielkanocnych. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  2. I piątek miesiąca. Msze św. 700; 1600 – młodzież do bierzmowania, dzieci i 1700  w Jaszczułtach 1430 – wystawienie, nabożeństwo do Najśw. Serca P. J., spowiedź i Msza św.
  3. Pierwsza sobota – ostatnia z pięciu pierwszych sobót wynagradzających Niepok. Sercu N.M.P. o g. 1700.
  4. I Niedziela na Mszę św. o g. 830 zapraszamy dzieci z pamiątkami drogi krzyżowej – obrazami Jezusa Miłosiernego, które poświęcimy. Dzieci przygotują liturgię.
  5. Na sumie chór parafialny wykona koncert pieśni wielkanocnych z tematyczną recytacją nawiązująca do ważnych wydarzeń: Oktawy zmartwychwstania Pańskiego, 11 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II; Ofiar Katynia i katastrofy Smoleńskiej. Będzie to nasza modlitwa w int. Ofiar i Ojczyzny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. – zapraszamy. Po Mszy św. adoracja i procesja – prosimy asystę.
  6. Chrzty za dwa tygodnie – 10 IV na sumie. Rodzice spisują akta w kancelarii w dni powszednie 900 – 1100 przynoszą metryki dziecka z USC i zaświadczenia dla chrzestnych z poza parafii.

Sprawy gospodarcze: Jest odnowiona chrzcielnica przywrócona do oryginalnego wyglądu. Chrzcielnica pochodzi z połowy XVII w ok. 350 lat. Jest wykonana w kształcie kielicha mszalnego z jednolitego pnia dębowego, konserwowanego w wodzie, stąd jej intensywny czarny koloryt.

Od najbliższego wtorku planowane są prace: budowa granitowych schodów do zakrystii, schodów bocznych i kruchty bocznej – wejście na chór i do nawy bocznej może być zamknięte, zależnie od stanu prac. Będą kontynuowane prace przy budowie chodnika – czekamy na dostarczenie granitu.

Członkowie  Grupy AA Roch, działającej przy naszej parafii wykonali nieodpłatnie prace remontowe w dwóch salach pod plebanią: uzupełnienie tynków, obudowa instalacji grzewczej, malowanie ścian, położenie boazerii ściennej w obu salach i posadzki w jednej sali. Prace będą kontynuowane.

Za dwa tygodnie 10 IV zapraszam na spotkanie  po sumie w sali pod plebanią radę parafialną