Ogłoszenia – 11 X 2020

1. Dziś w całej Polsce Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Możemy dołożyć swoją cegiełkę w budowę „żywego pomnika JP II”, materialnie wspierając fundusz stypendialny pomocy dla biednych a zdolnych dzieci.
  2. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki za zmarłych, których polecamy modlitwie całego Kościoła.
  3. Porządkując groby swoich bliskich pamiętajmy, aby śmieci organiczne wyrzucać obok kontenerów. Do kontenerów wrzucamy tylko śmieci z tworzywa sztucznego (sztuczne wieńce, szkło, plastik).
  4. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii św.
  5. Ofiary na WSD złożyły:
    – Chorchosy. Zbierała pani sołtys Marianna Szredzińska.
    – Kalinowo – zbierała sołtys Krystyna Gałązka i Krystyna Bloch.
  6. Za tydzień Kościół rozpoczyna Tydzień Misyjny – taca za tydzień na misje.
  7. Kupiliśmy nowy kontener na cmentarzu. Obydwa kontenery są naszą własnością – do tej pory dzierżawiliśmy je.
  8. We wtorek wspomnienie liturgiczne bł. Honorata Kuźmińskiego, założyciela zgromadzenia sióstr, które u nas pracują. Tego samego dnia jest Dzień Fatimski – procesja fatimska po Mszy św. wieczornej.
  9. W środę Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Życzymy dużo zdrowia i cierpliwości.
  10. W związku z wprowadzeniem w życie nowych obostrzeń związanych z COVID-19 przypominam o maseczkach, dystansie i dezynfekcji.
  11. W czwartek wspomnienie liturgiczne św. Teresy od Jezusa, a w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej -najlepsze życzenia wszystkim solenizantkom.
  12. W tym tygodniu zakończy się peregrynacja figury MB Wspomożycielki Wiernych w Kornaciskach. W piątek o godz. 17.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną w intencji wszystkich, którzy przyjęli Matkę Bożą. Po Mszy św. figurę Matki Bożej odbierze rodzina państwa Szymańskich i rozpocznie się peregrynacja na Podborzu.