Ogłoszenia parafialne – Niedziela – 13. XI. 16 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z Kościołami w potrzebie: modlimy się w ich intencji i składamy ofiary do puszek.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Liturgię Mszy św. o g. 830 przygotują rodzice i dzieci do Komunii św. Rocznicowej. Po Mszy św. kwadrans katechetyczny. Na sumie o g. 1130 patronalne święto chóru parafialnego i grupy dla Intronizacji Serca Chrystusa Króla. Grupy te przygotują liturgię. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada br. dokona się zamknięcie Bram Miłosierdzia w Kościołach Stacyjnych oraz zakończenie Roku Miłosierdzia. Tego dnia zostanie również odmówiony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Z okazji patronalnego święta Chrystusa Króla i św. Cecylii składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask, zdrowia, wytrwałości w służbie Bogu i ludziom. Szczęść Boże.
  3. Pan Wójt naszej Gminy informuje, że osoby, które chcą przekształcić działki rolne na budowlane zgłaszają się do Urzędu Gminy pokój nr 4. Tam uzyskają pełne informacje.
  4. Dziękuję Pan Agnieszce Łazickej – Andrusiuk, Ks. Kamilowi, nauczycielom i młodzieży Gimnazjum im. Armii Krajowej w Długosiodle za liturgię i program patriotyczny pt. „Dziady Narodowe”. Wielki wysiłek i zdolności wspomnianych osób przybliżyły nam ducha Polskiego romantyzmu i narodową historię – Dziękujemy. I równocześnie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 1600 – młodzież zaprezentuje ten program w kościele.
  5. Dziękuję Pracownikom GOPS- u za współpracę; Wolontariuszom Parafialnej Caritas za dyżury przy rozdzielaniu żywności.
  6. Pan Organista odwiedzi z poświęconym opłatkiem:                                                                  Poniedziałek: Wiśniewo; Wtorek: Bosewo Nowe i Podborze, Piątek: Łączka; Sobota: Stare Bosewo – przed torami obie strony

Sprawy gospodarcze: Pierwszy śnieg i przymrozki podniszczyły kwiaty na grobach; porządkując proszę oddzielajmy doniczki i folie do kontenerów, ziemię i kwiaty składamy obok kontenerów. Taka segregacja jest pomocna  i świadczy o naszej gospodarności.