Ogłoszenia parafialne – Niedziela – 06. XI. 16 r.

1. W piątek 11 listopada święto Narodowe – 98 rocznica odzyskania Niepodległości. O godz. 1000 – Msza św. w int. Ojczyzny i poległych w walkach i jej wolność. Zapraszamy Wójta, Władze Gminy, Dyrekcje, Wychowawców, uczniów szkół wszystkich stopni, Poczty sztandarowe: Kombatantów, Straży, Szkół, Koła Łowieckiego „Bór”, Chór parafialny, Strażaków, Gości i Parafian. Po dwie wysokie ławki po obu stronach zostawiamy dla zaproszonych Gości. Poczty sztandarowe będą uroczyście wprowadzone, zajmą miejsca przez kościół wzdłuż wysokich ławek, po prezentacji programu przez młodzież poczty zajmą swoje miejsca: po stronie ambony – Szkoły, po przeciwnej stronie organizacje. Ks. Kamil pokieruje porządkami. Chór wykona pieśni liturgiczne i patriotyczne. Pani Agnieszka Łazicka – Andrusiuk, Ks. Kamil, nauczyciele, młodzież Gimnazjum im. Armii Krajowej w Długosiodle przygotują liturgię i zaprezentują program patriotyczny pt: „Dziady Narodowe”. Program jest niezwykle ambitny i bogaty. Zobaczymy historyczne pamiątki, doświadczymy ducha twórczego Polskiego romantyzmu – zapraszamy.
  2. W sobotę na godz. 1700 zapraszamy rodziców i chrzestnych na Mszę św. – spowiedź, przygotowanie liturgii i podpisanie akt. Chrzty w niedzielę 13. XI na sumie.
  3. W przyszłą niedzielę uroczystości ku czci św. Huberta – liturgię Mszy św. o godz. 700 ku czci swego patrona przygotują myśliwi – zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 830 zapraszamy rodziców i dzieci do I Komunii św. przygotują liturgię, po mszy św. kwadrans katechetyczny. I Komunia św. 14. V.2017 r. o godz. 1000 dzieci ze szkół: Stare Bosewo Dalekie Zygmuntowi; godz. 1200 dzieci ze szkół: Blochy, Długosiodło i Wiśniew0
  5. Dyspensa – 11 Listopada.

Mając na uwadze świąteczny charakter dnia 11 listopada, który w bieżącym roku przypada w piątek, niniejszym – na podstawie kanonów 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego – u d z i e l a m d y s p e n s y od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

+ Janusz Stepnowski – Biskup Łomżyński

1. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy i ich rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 12 – 15 Listopada br. Szczegółowych informacji udzielamy w kancelarii.
  2. Dziękuję Pracownikom GOPS- u za współpracę; Wolontariuszom Parafialnej Caritas za kilkugodzinny dyżur przy rozdzielaniu żywności. Rozdzielono żywność dla 243 osób. Rodziny które otrzymały zaświadczenia z GOPS- u a nie odebrały żywności zgłoszą się w sobotę 12. XI o g. 900 na parafię po jej odbiór.
  3. Pan Organista odwiedzi z poświęconym opłatkiem.

Poniedziałek: Wólka Piaseczna i Wólka Grochowa,

Wtorek: Pecyna Stara i Folwark,