OGŁOSZENIA 24 WRZEŚNIA 2017R.

1. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do odmawiania różańca w domach, kaplicach i we wspólnotach. Zapraszamy dzieci na różaniec do kościoła. Są przygotowane pamiątki różańcowe dla dzieci. Prosimy o informacje o miejscach odmawiania różańca-postaramy się odwiedzić te miejsca.
  3. 1 października w niedzielę po Mszy św. adoracja i procesja różańcowa. Prosimy asystę na procesję.
  4. Jutro i pojutrze przeżywać będziemy dni św. Stanisława Kostki. Jutro o 9.30 Msza św. dla dzieci przedszkolnych i z klas I-III. Jutro też o 11.00 druga Msza św. dla dzieci z klas IV-VII. We wtorek na 9.30 zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkoły ponadgimnazjalnej. W czasie Mszy św. dzieci i młodzieży będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty.
  5. W sobotę 7 października zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Osuchowej na zajazd Kółek Różańcowych. Zapisy u ks. Kamila.
  6. W czwartek o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. za śp. Ks. Wacława Grzybowskiego.
  7. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Kazimierza-profesora WSD w Łomży, który wraz z kwartetem wokalnym ubogaca liturgię dzisiejszej niedzieli. Ks. Profesor wraz z członkami kwartetu zbiera ofiary na Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży.
  8. Sprawy gospodarcze-przypominam, że kupiliśmy do kościoła nową monstrancję (3tyś.zł.), zamówiliśmy nowy klęcznik (1700,00zł.). Specjalistyczna firma wycięła gałęzie , które zagrażały pomnikom na cmentarzu (700,00 zł.). Trwa remont plebanii. Przed zimą chciałbym zmienić dach na plebanii, ponieważ w kilku miejscach przecieka. Ostatnia taca w miesiącu będzie przeznaczana na cele inwestycyjne w parafii.
  9. Gazety-zachęcamy do czytania Głosu Katolickiego.