OGŁOSZENIA 15.10.2017r.

1. Wczoraj obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji życzymy satysfakcji z pracy oraz błogosławieństwa Bożego wszystkim pracownikom oświaty.
  2. Dziś w naszej diecezji Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Możemy dołożyć swoją cegiełkę w budowę „żywego pomnika JPII”, materialnie wspierając fundusz stypendialny pomocy dla biednych a zdolnych dzieci.
  3. W kancelarii parafialnej można zamawiać wypominki za zmarłych, których polecamy modlitwie całego Kościoła.
  4. W ubiegłym tygodniu byliśmy z naszym chórem parafialnym na Jasnej Górze, by podziękować za 54 lata pracy w naszej parafii panu organiście Wiesławowi. W intencji pana Wiesława odprawiłem na Jasnej Górze Mszę św. Chór pięknie ubogacił liturgię Mszy św. w bazylice jasnogórskiej. Jeszcze raz dziękuję panu organiście i chórowi parafialnemu.
  5. Kancelaria parafialna czynna jest od 8.00 do 10.00 codziennie oprócz niedziel. Pilne sprawy możemy załatwiać także po wieczornej Mszy św.
  6. Porządkując groby swoich bliskich pamiętajmy, aby śmieci organiczne (ziemię z doniczek, żywe kwiaty, trawę, wieńce naturalne ) wyrzucać obok konteneru. Do kontenerów rzucamy tylko śmieci z tworzywa sztucznego.
  7. Dziękuję za ofiary złożone na WSD w Łomży.
  8. Dziękuję za ofiary indywidualne na kościół (od kółka różańcowego i 1 prywatnej osoby).
  9. Dziś liczymy wiernych przed kościołami w całej Polsce.
  10. Zachęcamy do czytania Głosu Katolickiego.
  11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 16.10.-św. Jadwigi Śląskiej (rocznica wyboru JPII), 18.10. święto św. Łukasza Ewangelisty,20.10.-wspomnienie św. Jana Kantego.
  12. Za tydzień taca przeznaczona jest na Tydzień Misyjny.