III dzień Rekolekcji Wielkopostnych

Dziś w naszej parafii wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,w której modliliśmy się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci, ponieważ każde życie jest darem Boga.

Ojciec rekolekcjonista przybliżając życie Świętej Rodziny z Nazaretu wskazywał nam jak powinno wyglądać nasze życie rodzinne; jakie są obowiązki ojca, matki oraz dzieci. Ks. Jacek wskazał, że zasadą życia rodzinnego ma być miłość, która skierowana jest najpierw ku Panu Bogu, który chce zamieszkać w naszych rodzinach, potem ku drugiemu człowiekowi. Dzięki miłości nie jesteśmy niewolnikami ale możemy w wolności i radości wypełniać obowiązki chrześcijańskie i rodzinne.

W homilii do osób chorych ojciec rekolekcjonista przypomniał wartość cierpienia, które możemy ofiarować Jezusowi, który także cierpiał za nas.

Dziś również kontynuowaliśmy nabożeństwo czterdziestogodzinne, modląc się przed Najświętszym Sakramentem o duchowe owoce rekolekcji orz wstawialiśmy się we wszystkich intencjach naszych parafian.

więcej zdjęć [kliknij tutaj]