II dzień Rekolekcji Wielkopostnych

Mamy za sobą już drugi dzień rekolekcji –  naszych duchowych ćwiczeń, które mają przygotować nas na nadchodzące święta Wielkanocne. Ojciec rekolekcjonista w dzisiejszym słowie zwrócił uwagę na nasze serca, które powinno być zaangażowane w poznawanie Pana Boga i wypełnianie Jego woli. W naszej wierze nie wystarczy trzymać się tradycji i ścisłych praktyk religijnych, bo wszystko co robimy musi być przepełnione miłością a wtedy nasze życie nie utraci sensu.

W kazaniu do dzieci ks. Jacek mówił o wartościach jakie powinny być wpisane w nasze serce m.in;  miłość, pracowitość, świętość. Dzieci mogły w sposób obrazowy wszczepiać je w serce „przeprowadzając zabieg na otwartym sercu”.

Po Mszy św. o godz. 15.00 przeżyliśmy Drogę Krzyżową, której myślą przewodnią była refleksja nad tym, jak zachowałbym się 2000 lat temu będąc jej uczestnikiem.

Wielu naszych parafian skorzystało z sakramentu spowiedzi. Osoby które jeszcze nie skorzystały ze spowiedzi będę mogły to uczynić jutro na każdej Mszy św. do czego serdecznie zachęcamy.

więcej zdjęć [kliknij tutaj]