I dzień Rekolekcji Wielkopostnych

Rekolekcje  Wielkopostne to czas, w którym w szczególny sposób zbliżamy się do Pana Boga. Powinniśmy je przeżyć w skupieniu i ciszy serca. Są one okazją do pogłębienia refleksji nad własną wiarą, życiem i postępowaniem.

Spotkania rekolekcyjne w naszej parafii prowadzi ks. Jacek Laskowski – wizytator nauczania religii i rejonowy duszpasterz młodzieży w Archidiecezji Warszawskiej.

Pierwszego dnia rekolekcji w nauce ogólnej ks. Jacek polecił, byśmy zastanowili się nad tym, jak wygląda nasze obecne życie oraz byśmy umieli podzielić się nim z zaufaną osobą, która pomoże nam odkryć prawdę o nas samych. W kazaniu do dzieci wskazał, że każdy z nas powinien uleczyć swoje serce z grzechu, lenistwa, nieczystości i ludzkiej skłonności do zła. W obrazowy sposób dzieci przeprowadziły operację na otwartym sercu. Młodzież zaś na podstawie historii Jonasza mogła dowiedzieć się, że Bóg ma plan dla każdego z nas i nie powinniśmy bać się woli Bożej.

więcej zdjęć [kliknij tutaj]