Wspólnota dla Intronizacji N.S.P.J.

Wspólnota dla Intronizacji N.S.P.J. powstała w 2002 roku z inicjatywy animatorki diecezjalnej, Teresy Rutkowskiej.

Opiekunem Wspólnoty jest ks. kan. Stanisław Marzec. Animatorką Wspólnoty jest Krystyna Sępkowska.

Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się w każdy wtorek. Uczestniczy w niej 10-12 osób.

Członkinie Wspólnoty dla Intronizacji N.S.P.J. w Długosiodle z ks. Proboszczem

Wspólnota prowadziła post i uczestniczyła w Nowennach w intencjach podanych przez animatorkę diecezjalną, m.in. w intencji beatyfikacji Służebnicy Bożej, Rozalii Celakówny, o rozwój dzieła intronizacji N.S.P.J. oraz o potrzebne łaski i zdrowie dla krajowej założycielki wspólnot, Ewy Nasiadek.

W Nowennie Adoracyjnej 24 godz. uczestniczymy od 2003 r. w n. 18-20 IX.

Biskup Stanisław Stefanek podczas Intronizacji N.S.P.J. w Długosiodle

Intronizacja N.S.P.J. odbyła się 18 IX 2005 r. poprzedzona rekolekcjami. Uroczystą Mszę Świętą sprawował J.E. ks. Biskup Stanisław Stefanek, duszpasterz Wspólnot w diecezji łomżyńskiej.