2 lata Teatru GAUDIUM

12 marca 2013 r. – podczas rozmowy po spotkaniu Grupy Biblijnej działającej przy naszej parafii – zrodziła się inicjatywa powstania teatru parafialnego. Przed kilkoma dniami Teatr ten obchodził swoje drugie urodziny.

W ciągu dwuletniej kariery na scenie aktorzy GAUDIUM pojawiali się 10 razy. W swym repertuarze mają 6 tytułów:

Z wiarą i nadzieją za św. Franciszkiem
Nie lękajcie się miłości
Żyje się tylko chwilę, czyli śpieszmy się kochać ludzi
Niepodległość
Świętość codzienności
Zaduszkowe rozmyślania

Występowali na Kapitule miejscowej we Franciszkańskim Zakonie Świeckich w Długosiodle, Kapitule Narodowej we Franciszkańskim Zakonie Świeckich w Warszawie, a także podczas ważnych świąt kościelnych i państwowych.

I tak nadeszła pora na drugie obchody rocznicy powstania Teatru GAUDIUM. Rozpoczęły się one Mszą św. a zakończyły premierą spektaklu Przeciw obojętności. Spektakl pokazywał tajemnicę życia Karola Wojtyły:

Jan Paweł II wzywa nas, byśmy kochali Boga przez drugiego człowieka. Według jego słów: im więcej kochasz, tym więcej się czynisz*. Nie możemy pozostać temu obojętni. Tak jak w rodzinie każdy sobie pomaga tak samo  powinniśmy czynić swoim braciom i siostrom, bo rodzina bierze swój początek właśnie w miłości. W ten sposób miłujemy w rodzinie niewidzialnego Boga przez widzialnych ludzi. Jan Paweł II pragnie żebyśmy nie tylko kochali myślą, ale też czynem. Musimy czynić i głosić miłość, bo to co piękne prowadzi do Stwórcy. Tak często boimy się poświęcać dla najbliższych, a przecież „Miłość, która jest gotowa oddać życie, nie zginie”.  Po prostu: wystarczy kochać, wystarczy chcieć.

Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a także kwiatami od wiernych fanów.

Obsada:

Reżyseria:
Aleksandra Gałązka | Karol Pych | Julia Uziębło

Nagłośnienie:
ks. Grzegorz Chełstowski

Zdjęcia:
Mariusz Śniadała

__________
* Cytat w brzmieniu: Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni, gdyż miłości, która nie jest niczym więcej niż uczuciem, nie mógłbym nawet nazwać miłością przytoczył Karol Wojtyła za Vincentem Van Goghem (1853–1890).